O Firmie

HISTORIA FIRMY Sułkowski

Ryszard Sułkowski, twórca marki „SUŁKOWSKI”:

Rozumiem pszczoły, pomagam pszczelarzom

„W mojej rodzinie tradycje pszczelarskie przekazywane są od pokoleń. Wspaniałe owady, jakimi są pszczoły, towarzyszyły mi od wczesnego dzieciństwa. Pomagając dziadkowi oraz ojcu w pasiece, zobaczyłem, czego potrzebuje pszczelarstwo, no i pszczoły. Przede wszystkim brakowało wówczas dobrej jakości ramek i uli drewnianych. Postanowiłem pomóc pszczelarzom.

W 1985 r., jako doświadczony technolog drewna, założyłem rodzinną firmę stolarską. Pamiętam, że pierwszym moim autorskim sukcesem było opracowanie nowatorskiego i łatwego sposobu łączenia elementów ramek poprzez tzw. czopy. To przełomowe rozwiązanie pozwoliło na rozpoczęcie produkcji ramek pszczelich czopowanych z rowkiem i otworkami na drut. Udało mi się także zaprojektować i wprowadzić do produkcji estetycznie wykonane ule leżakowe i korpusowe z zachowaniem standardowego wymiaru. Dzięki tym innowacjom praca polskiego pszczelarza stała się łatwiejsza i przyjemniejsza.
Chętnie korzystam z doświadczeń moich kolegów – pszczelarzy. Zdarza się, że zgłaszają mi swoje uwagi albo wręcz podpowiadają rozwiązania czy sposoby udoskonalenia danego produktu. Oczywiście, każde nowe rozwiązanie najpierw testuję w swojej pasiece złożonej z ponad 100 uli. Dopiero po upewnieniu się, że jest ono przyjazne dla pszczół i faktycznie ułatwia pracę pszczelarza, wprowadzam produkt do produkcji seryjnej.
Warto podkreślić, że wszystkie nasze wyroby są wykonane z materiałów naturalnych.
Sukcesy w dużej mierze zawdzięczam wsparciu rodziny i cieszę się, że moje dzieło jest kontynuowane, a stery w firmie przejęło już następne pokolenie.
Zdobyte nagrody i wyróżnienia to dla mnie wielki honor i satysfakcja, że nasz wspólny wkład w rozwój polskiego pszczelarstwa został tak pięknie doceniony.”

Od początku istnienia, firma systematycznie aktualizuje ofertę o nowe produkty spełniające wymagania i oczekiwania wszystkich klientów, dopasowując się do nowych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnie z sugestiami mającymi swe źródło u naszych krajowych i zagranicznych partnerów biznesowych.

Podstawowa produkcja firmy Sułkowski Sp. z o.o.  obejmuje drewniany sprzęt pszczelarski tj.: ule, ule ozdobne, ramki pszczele, rojnice/transportówki, podkarmiaczki, poławiacze pyłku, topiarki słoneczne oraz ekologiczne paliwo do podkurzacza itp., wykonane z wysokiej jakości drewna iglastego i liściastego.

Strażnikiem marki jest Ryszard Sułkowski –  właściciel firmy, pszczelarz z wykształcenia i zamiłowania, absolwent Państwowego Technikum Drzewnego w Sobieszowie k. Jeleniej Góry; Wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego w latach 2004-2008.

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje. Zapraszamy do odwiedzin i współpracy.

Nasze nagrody i wyróżnienia

1990 r.

WZOROWY AGROPRZEDSIĘBIORCA RP 2016

Honorowe Odznaczenie „Zasłużony dla Rolnictwa”

2002 r.

wyróżnienie w kategorii „Ekologia”,

w plebiscycie Czytelników „Przeglądu Technicznego” o tytuł „Złotego Inżyniera 2005”.

2005 r.

laureat konkursu AgroLiga 2002

jako Mistrz Dolnego Śląska oraz Wicemistrz Krajowy w kat. „Firma”.

2016 r.

przyznanie międzynarodowej nagrody eksportera za wysoką jakość wyrobu pt. „Łuk Złotej Gwiazdy”.

Zaszczyt ten potwierdził, iż wyroby tego zakładu charakteryzują się jakością zgodną z zachodnioeuropejskimi normami.